راه اندازی شرکت در چین

راه اندازی شرکت در چین

مجله اینترنتی چینیانگ

9 نکته ای که باید قبل از راه اندازی شرکت در چین بدانید.

راه اندازی یک شرکت در چین یا تجارت به خودی خود یک موفقیت بزرگ است.اما باید ملاحظات زیادی در نظر گرفته شود و مجموعه ای از قوانین مختلف که باید برای راه اندازی شرکت در چین، بدون هیچ گونه مشکلی رعایت شود.

گذشته از آن ، به سرمایه گذاری مالی و زمانی زیادی نیاز خواهید داشت. برای اینکه بتوانید به سطحی برسید که کسب و کار شما بدون استرس با تمام جزئیات فنی بتواند فعالیت کند ، مواردی وجود دارد که قبل از بیرون رفتن و راه اندازی کسب و کار در چین باید بدانید.

اما پاداش از راه اندازی یک تجارت در چین می تواند از نظر سود بسیار باشد.

در این مقاله ، ما می خواهیم مواردی را که باید بدانید و مراحل مورد نیاز برای شروع یک تجارت در چین را به شما نشان دهیم.

راه اندازی شرکت در چین

مزایای راه اندازی کسب و کار در چین

یکی از مزایای اولیه راه اندازی کسب و کار در چین دسترسی به بازار جدید است.

دسترسی به یک بازار جدید مهم است زیرا به شما امکان می دهد در منطقه جدیدی گسترش پیدا کنید که در غیر این صورت برای محصولات شما قابل دسترسی نخواهد بود. این امر به شرکت شما مزیت قابل توجهی نسبت به رقبا می دهد زیرا می توانید به مشتریان بیشتری خدمات ارائه دهید.

دولت چین یک رویکرد پیشگیرانه برای اعمال سیاستهای مطلوب کارآفرینانه برای مشاغل داخلی و بین المللی اتخاذ کرده است. برخی از این تلاشها شامل کمک به جوانان در زمینه ایده پردازی ، تشویق خلاقیت و نوآوری و ارائه یارانه تجاری به شهروندان است.

این امر نه تنها به شرکت های داخلی بلکه به شرکت های خارجی کمک کرد تا در کشور گسترش یابند.

در نتیجه این سیاست های مطلوب ، یافتن شرکای تجاری و سرمایه گذاران محلی در چین بسیار آسان است. جوانان توانمند شده اند و محیط کسب و کار دوستانه است. هم روستایی و هم شهرهای چین منابع زیادی برای رشد دارند.

رشد مداوم چین در سه دهه گذشته با ثبات اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی همراه بوده است. این سه عامل یکی از مزایایی است که هنگام شروع یک تجارت در چین می توانید از آن بهره مند شوید.

سرانجام ، اما نه چندان مهم ، فراوانی استعدادهای ماهر می تواند به شرکت ها کمک کند تا به سرعت در کشور گسترش یابند.

متخصصان جوان چینی هم با استعداد و هم توانایی دارند. دانشگاههای چین روزانه میلیونها کارگر ماهر تولید می کنند. دو زبانگی نیز در چین رو به افزایش است و بسیاری از مردم به زبانهای ماندارین و انگلیسی صحبت می کنند.

راه اندازی شرکت در چین

مشکلات راه اندازی کسب و کار در چین

در صورت تمایل به توسعه در چین ، مزایا اولین قسمتی است که باید در نظر گرفته شود ، اما این تنها یک بخش از معادله است.راه اندازی شرکت در چین مشکلات خاص خود را نیز دارد که بی توجهی به آنها زیانهای بسیاری دارد.

درک مشکلاتی که شرکت ها در چین با آن روبرو هستند نیز برای جلوگیری از خطرات و عدم آمادگی هنگام شروع یک تجارت در چین مهم است.

یکی از چالش های شرکت های خارجی مربوط به فرهنگ کسب و کار است. کارآفرینان نمی توانند به رفتن به چین فکر کنند و از منطق تجاری مشابهی که در غرب استفاده می شود استفاده کنند.

رهبران و مدیران در چین خواهان انطباق کامل بدون سوال هستند. افراد تجاری باید به شهرت و احساسات افراد در محل کار ، خانواده ، دوستان و جامعه احترام بگذارند.

چالش بزرگ دیگر تجزیه و تحلیل مصرف کنندگان است. این به این دلیل است که درک زبان و فرهنگ چینی برای کارآفرینان خارجی آسان نیست و اینها در درک مصرف کنندگان و نحوه انجام صحیح تجارت در چین اساسی است.

برای موفقیت در بازاری مانند چین ، یک سرمایه گذار باید دارای شبکه توزیع محلی قوی و درک کاملی از رفتارهای خرید مصرف کننده باشد.

مدیریت منابع انسانی یکی دیگر از چالش هایی است که شرکت ها با آن روبرو هستند. قوانین خاصی وجود دارد که باید توسط شرکتهای خارجی تازه تاسیس در چین رعایت شود.

یک شرکت خارجی باید درک کاملی از تمام قوانین و رویه های چینی داشته باشد تا از بروز هرگونه مشکل پیروی کند ، زیرا سیاست ها از شهر به شهر و سال به سال تغییر می کند.

یک شرکت خارجی می تواند برای رسیدگی به حقوق و دستمزد کارکنان ، مزایا و نگرانی های روزمره منابع انسانی ، از کارکنان منابع انسانی مجرب استفاده کند ، یا می تواند یک آژانس برون سپاری منابع انسانی حرفه ای در چین برای رسیدگی به حقوق و مزایای کارکنان استخدام کند.

یکی از چالش های اخیر مربوط به ویزای کار است. با همه گیری COVID-19 ، گرفتن ویزای کار برای ورود به چین برای افتتاح یک شرکت دشوار شده است ، بنابراین بسیاری از شرکت های خارجی تصمیم می گیرند سرمایه گذاری را به تعویق بیندازند یا وارد چین شوند و کارمندان را استخدام کنند تا برای شرکت خود شروع به کار و آزمایش کنند.

راه اندازی شرکت در چین

9 نکته ای که قبل از شروع تجارت در چین باید بدانید

2) با محدوده و تعریف کسب و کار خود دقیق باشید
قوانین چین در مورد تعریف محدوده کسب و کار بسیار سختگیرانه است. اگر محدوده و تعریف با قوانین و مقررات چین مطابقت نداشته باشد ، مقامات محلی چین این حق را برای خود محفوظ می دارند که تجارت شما را ممنوع یا محدود کند.

قابل ذکر است که اگر دامنه و تعریف دقیق و دقیق بیان شده باشد ، آنها می توانند به شما اجازه دهند و حتی شما را تشویق کنند تا تجارت خود را در چین راه اندازی کنیدوهمینطور شرکت خود را درچین راه اندازی کنید. برای صرفه جویی در وقت و عدم هدر رفتن تلاش های خود ، مطمئن شوید که ابتدا محدوده کسب و کار خود را تعیین کرده اید ، بنابراین هنگام شروع یک تجارت در چین با قوانین دچار مشکل نمی شوید.

3) کسب و کار خود را با دقت در مکان مناسب در چین قرار دهید
از سال 2008 ، چین نرخ مالیات ترجیحی خود را برای شرکت های خارجی لغو کرده است. با این حال ، باید بدانید که هنوز مالیات های ترجیحی برای سرمایه گذاران خارجی از نظر ماهیت تجاری و موقعیت جغرافیایی وجود دارد. مهم است که مکان های مناسب برای راه اندازی کسب و کار خود را بدانید تا از هزینه های اضافی که برای شما غیر ضروری است دور شوید.

تاسیس شرکت در چین

به عنوان مثال ، مناطق تجاری آزاد چین چندین سال است که برای شرکت های خارجی در چین محل استقرار محبوب بوده است. این مناطق اقتصادی هستند که در آن شرکت ها می توانند تحت مقررات خاص تعریف شده فعالیت کنند. به طور خاص ، آنها خدمات ترجیحی گمرکی و واردات اولیه را بدون پرداخت عوارض ارائه می دهند.

4) با حداقل سرمایه ثبت شده برای کسب و کار خود در چین آگاه باشید
به طور معمول ، دولت چین بسته به دامنه و ماهیت تجارت ، حداقل سرمایه ثبت شده مشخصی دارد. برای جلوگیری از هرگونه دردسر آینده به دلیل سیاست کنترل ارز خارجی ، توصیه می شود حداقل سرمایه ثبت شده را بر اساس دامنه کسب و کار و مقیاس فعالیت خود تعیین کنید ، هرچند که طبق قانون لازم نیست.

قبل از شروع به کار بر اساس راه اندازی واقعی کسب و کار خود در چین ، مهم است که حداقل سرمایه ثبت شده برای نوع مشاغل خود را بدانید تا از ضرر مالی جلوگیری کنید.

برای مقالات بیشتر کلیک کنید

5) مسئولیت های خود را به عنوان یک کارفرما در چین بدانید
راه اندازی یک کسب و کار در چین به این معنی است که شما یک کارفرمای بالقوه برای چند کارمند هستید.

در سال 2007 ، چین قانون قرارداد کار خود را مورد بازنگری قرار داده و بندهایی را شامل می شود که به موضوعات مربوط به قراردادهای کار و افزونگی می پردازد.

آگاهی از قوانین به روز شده به شما کمک می کند پول بیشتری پس انداز کنید و کارفرمای بهتری برای کارکنان خود باشید. فسخ قرارداد با کارکنان ضعیف به ویژه هنگامی که اشتباه شما در نگارش قرارداد اشتباه است می تواند منجر به خسارت مالی بزرگی شود که باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

همچنین ، باید از قانون کار چین آگاه باشید تا بتوانید از مزایای اجباری و رفاه کارکنان ایده ای داشته باشید و آن را در هنگام تهیه بودجه برای تأسیس شرکت خود در چین در نظر بگیرید.

راه اندازی کسب و کار شما ، پرداخت حقوق و مزایای قانونی کارکنان در چین ، به ویژه برای شرکت های خارجی ، می تواند یک کار بسیار سخت و پیچیده باشد.

علاوه بر این ، شهرهای مختلف چین سیاست های متفاوتی دارند و پایبندی به آنها بسیار مهم است. برای کاهش استرس و به حداقل رساندن سردرگمی در این فرآیند ، بهتر است در مورد بهترین روش مدیریت این فرآیند با یک ارائه دهنده خدمات مجرب و دارای مجوز مشورت کنید.

بنابراین ، برون سپاری وظایف اداری به ارائه دهنده خدمات محلی با دانش محلی قوی در بین شرکت های کوچک و متوسط ​​خارجی در چین بسیار رایج است.

راه اندازی شرکت در چین

6) هوشیار باشید و سوابق چینی خود را به طور کامل بررسی کنید
ما نمی توانیم این واقعیت را که کلاهبرداران در هر نقطه از جهان وجود دارند ، انکار کنیم. چین از این امر معاف نیست. بسیار مهم است که اعتبار شریک سرمایه گذاری مشترک خود را بررسی کنید.

قبل از اینکه حتی به امضای قرارداد با آنها فکر کنید ، باید تمام ابزارهای تحقیق را به کار بگیرید تا حقیقت پشت شریک تجاری خود را بدانید. چین یک سرزمین خارجی است و تجارت با یک شریک دریایی بی دغدغه یک مشکل است و می تواند عواقب پیچیده ای را برای شما و تجارت شما به همراه داشته باشد.

7) یک سیستم مدیریت کارکنان ساده و قابل درک در چین ایجاد کنید
انجام تجارت در چین سخت است. استخدام افراد برای کار در تجارت شما در چین سخت تر است. حفظ و شاد نگه داشتن این کارکنان در طول مدت کار آنها در شرکت شما سخت ترین بخش است. اگر یک سیستم مدیریت کارکنان واقعا خوب ایجاد کنید ، این کارکنان شما را ترغیب می کند تا در حالی که در شرکت شما مشغول به کار هستند ، همچنان شادی خود را حفظ کنند. چند مورد که می توانید در سیستم خود در نظر بگیرید عبارتند از:

آموزش کارکنان
ارزیابی عملکرد
مدیریت شغلی
سیاست های ارتباطی

 

8) الزامات اساسی راه اندازی یک تجارت در چین را بدانید
این اساساً برای کسانی که به دنبال داشتن یک شرکت کاملا خارجی در چین هستند مفید خواهد بود. شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

اساسنامه یا سازمان برای نهاد سرمایه گذار
کپی مجوزهای تجاری قابل اجرا
گواهی مقام خوب
شرح فعالیتهای تجاری واحد سرمایه گذار ، همراه با اسناد و مدارک
نامه تایید بانک
در اینجا توجه داشته باشید که شما همچنین باید الزامات فوق را به زبان چینی ارائه دهید. این بدان معناست که شما باید آنها را نیز ترجمه کنید.

9) از مالکیت معنوی شرکت خود محافظت و محافظت کنید
از آنجا که تمام راه را برای راه اندازی یک کسب و کار در چین طی کرده اید ، نمی خواهید با از دست دادن مالکیت معنوی به دیگران ، هدر برود. در مورد حقوق مالکیت معنوی چینی (IP) آگاه باشید. حقوق حفاظت IP باعث حفاظت و ثبت علائم تجاری ، حق چاپ و ثبت اختراع برای یک تجارت می شود.

همچنین ، آگاه باشید که افشای اطلاعات و سایر مسائل ممکن است بر برنامه شما تأثیر بگذارد و آن را محدود کند و تلاش های شما برای تأمین امنیت IP را به خطر بیندازد. اگر واقعاً در زمینه تجارت در چین جدی هستید ، باید در اسرع وقت پردازش حقوق حفاظت از IP کسب و کار خود را آغاز کنید تا از هر گونه درگیری و اختلاف جلوگیری کنید.

راه اندازی شرکت در چین

10) فرهنگ چین را بشناسید
در حال حاضر ، برای شما باید در نظر گرفته شود که شما در واقع در یک کشور خارجی تجارت می کنید و تنها کسی هستید که از آن کشور دیدن می کنید.

با دانستن این موضوع ، باید خودتان را با چند شیوه فرهنگی در چین آشنا کنید ، بنابراین تجارت خود را به خطر نمی اندازید. در مورد تعاملات و ارتباطات روزمره ، آشنایی با سنت ها و فرهنگ کشور و شیوه های آنها بسیار مفید است.

فرهنگ چین را بشناسیم

تعطیلات ، مناسبت های خاص و شیوه های فرهنگی خاصی را که در چین مشاهده می شود دنبال کنید. وقتی از این موارد مطلع شدید ، می توانید یک برنامه مزایای خوب تهیه کنید که نیازهای کارکنان محلی چینی شما را در مورد رفاه آنها برطرف کند. همچنین ، با سازگاری با فرهنگ کشور ، می توانید شرکای تجاری چینی خود را تحت تأثیر قرار دهید و این نشان می دهد که شما به فرهنگ آنها بسیار احترام می گذارید.

بنابراین ، به دست آوردن مزیت برای شما و رشد تجارت شما.برای مطالعه بیشتر درمورد چگونگی تاسیس شرکت کلیک کنید.

 

 

 

 

همچنین ببینید

شهرهای مهم چین

شهرهای مهم چین

لیست شهرهای مهم چین اگر از یک شهروند چینی بپرسیم که شهرهای مهم چین را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *