شهرهای مهم چین

شهرهای مهم چین

لیست شهرهای مهم چین

اگر از یک شهروند چینی بپرسیم که شهرهای مهم چین را نام ببرد ، احتمالاً فهرستی شبیه به آنچه در زیر آمده است دریافت می کنیم. با وجود اینکه حمل و نقل و ارتباطات مدرن دنیا را به یک دهکده جهانی تبدیل کرده است ، چین برای بیشتر جهان یک کشور کمی شناخته شده و نسبتاً عجیب و غریب است.بیاییم چین و شهرهای چین را بیشتر بشناسیم.

1)پکن

همه می دانند پایتخت چین پکن است ، هرچند برخی هنوز آن را بیجینگ می نامند. بیجینگ تقریباً سنتی است و دیگر در چین استفاده نمی شود ، به جز اردک پکن ، که از پکن به عنوان غذای شاهنشاهی سرچشمه گرفته است. پکن بیشتر یک پایتخت امپراتوری “مدرن” است و در 1000 سال گذشته مقر قدرت چین بوده است و قبل از آن چندان برجسته نبوده است.

از جاذبه های شاهنشاهی پکن می توان به شهر ممنوعه (کاخ شاهنشاهی) ، معبد بهشت ​​و کاخ تابستانی اشاره کرد. برای پایتخت های قدیمی تر ، به شیان ، لویانگ و نانجینگ مراجعه کنید.

پکن هنوز هم به عنوان قوی ترین سنگر “کمونیسم” در جهان امروز شناخته می شود ، اگرچه سیاست اقتصادی چین به طور فزاینده ای سرمایه داری است.

دوران سیاست های کمونیستی مائو تسه دونگ گذشته است و در حالی که هنوز برخی او را به عنوان رهبر بزرگ چین می پرستند (مقبره مائو “مکه” در کنار میدان تیان آنمن ایستاده است) ، اکثر آنها آرمانهایی را که وی به نفع مدرنیزاسیون بود ، کنار گذاشته اند.حتما از اپرای پکن دیدن کنید.

همه نام دیوار چین را شنیده اند ، اما آیا می دانستید که این دیوار تنها یک ساعت (در نزدیکترین فاصله) با پکن فاصله دارد؟

شهرهای مهم چین

2)شانگهای

بیشتر مردم درباره بزرگترین شهر چین ، شانگهای نیز شنیده اند. شانگهای از مزایای قرار گرفتن در منطقه اقیانوس آرام در دهانه یانگ تسه بهره برده و به شلوغ ترین بندر کانتینری جهان تبدیل شده است و محصولات “ساخت چین” را در سراسر جهان حمل می کند.

با بیش از 20 میلیون نفر جمعیت ، شانگهای از نظر اندازه و رفاه بزرگترین شهرهای جهان را رقیب خود می داند و شانگهای ها به آن افتخار می کنند. شانگهای ویترین موفقیت های اقتصادی چین است.

شهرهای مهم چین

 

3)هنگ کنگ

تنها سوال از رتبه هنگ کنگ در میان شهرهای معروف چین در ذهن مردم این است که آیا این شهر واقعاً چینی است؟ مطمئن باشید هنگ کنگ بخشی از چین است ، زیرا در سال 1997 حکومت 100 ساله بریتانیا را واگذار کرد ، اگرچه هنوز درجه بالایی از خودمختاری و ویژگی منحصر به فرد چینی-غربی خود را حفظ کرده است. هنگ کنگ به دلیل محبوبیت فیلم هایش در فرهنگ چین و ستاره سینمای آن جکی چان مشهور است.

هنگ کنگ همچنین به خاطر جمعیت چینی در خارج از کشور شهرت دارد. اکثر شهرهای چین دارای شخصیت هنگ کنگی و زبان کانتونی هستند. اکثریت قریب به اتفاق نسل دوم و سوم چینی ها از هنگ کنگ سرچشمه می گرفتند ، زیرا بقیه چین قبل از 1978 بسته شد ، هنگ کنگ باز و متحرک بود.

شهرهای مهم چین

 

برای مطالعه بیشتر برای تجارت با هنگ کنگ کلیک کنید.

4)گوانجو

برای کسانی که با چین تجارت می کنند ، احتمالاً نام گوانگژو (یا یکی از شهرهای مترو 40 میلیون نفری گوانگژو از جمله شنزن ، که با هنگ کنگ هم مرز است) ، بزرگترین منطقه تولیدی در چین ، شنیده اید.

احتمالاً معروف ترین صادرات گوانگژو غذاهای کانتونی (کرایه استاندارد چینی برای سفر) و زبان کانتونی است. گوانگژو هنگامی که نام خود را به زبان کانتونی گذاشت که در گوشه جنوب شرقی چین ، به ویژه هنگ کنگ و شهرهای چین در سراسر جهان صحبت می شود ، کانتون نامیده شد. در حال حاضر “Canton” فقط برای مواردی مانند Canton Fair استفاده می شود.

 

3 شهر مشهور بعدی
این 4 شهر برتر همچنین 4 فرودگاه برتر چین هستند و یکی از آنها احتمالاً نقطه ورود شما به چین خواهد بود. 3 شهر بعدی شهرت کمتری دارند و رتبه آنها قابل بحث است ، اما مطمئناً از نظر تاریخی خود را متمایز کرده اند و در ذهن بسیاری از افراد برجسته باقی مانده است.

شهرهای مهم چین

 

5. تایپه (چینی: Taibei)
تایپه به عنوان پایتخت تایوان شناخته می شود ، اما هنوز برخی آن را به عنوان کشوری جداگانه در نظر می گیرند و از زمانی که دولت سابق جمهوری خلق چین در سال 1950 از آنجا فرار کرد ، عنوان جمهوری چین (به جای جمهوری خلق چین) را از آن خود کرد.

تایپه دهه ها یکی از شهرهای تجاری پررونق شرق دور بوده است ، که پیش از اصلاحات اقتصادی سرزمین اصلی چین بوده است. این شهر یک شهر توسعه یافته محسوب می شود و بیش از 6 میلیون جمعیت کلان شهر دارد.

شهرهای مهم چین

6َ)ماکائو

ماکائو در میان شهرهای چین کوچک است ، با جمعیتی بیش از نیم میلیون نفر ، اما به دلیل ریشه های استعماری پرتغالی و خودمختاری از چین مشهور است ، حتی از زمان واگذاری آن در 1999. این شهر به خاطر کازینوها ، زندگی شبانه ، معماری پرتغالی و نفوذ اروپا.

شهرهای مهم چین

 

7)لاسا

به نظر می رسد مکانهایی که سعی می کنند خود را از غول چین متمایز کنند ، شهرت خود را کسب می کنند (هنگ کنگ ، تایپه و ماکائو را در بالا ببینید). لهاسا ، پایتخت تبت و نقطه کانونی همه چیز تبتی یکی دیگر از این مکان ها است. لهاسا ، در حالی که از خودمختاری سه شهر دیگر که در بالا ذکر شد لذت نمی برد ، با این وجود پایتخت یک “منطقه خودمختار” است و از نظر فرهنگی و جغرافیایی-سیاسی در ذهن بسیاری از مردم با چین متفاوت است.

اکثر مردم نام تبت را شنیده اند ، اما کمتر کسی می تواند نام پایتخت آن  لهاسا را بداند و به شما بگوید. کاخ پوتالا و صومعه های بزرگ تبتی در اطراف لهاسا فرهنگ منحصر به فرد بودایی پایتخت سقف جهان را حفظ می کنند.

 

فرصت های تجاری در چین

برای مطالعه بیشتر درمورد شهرهای چین

 

همچنین ببینید

راه اندازی شرکت در چین

راه اندازی شرکت در چین

9 نکته ای که باید قبل از راه اندازی شرکت در چین بدانید. راه اندازی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *