سفر به چین2

چگونه به چین سفر کنیم 2

پرواز مستقیم به چین

یکی از مسیرهای عمده پرواز به چین، پرواز مستقیم از شهرهای بزرگ بین المللی است. اکثر شهرهای بزرگ بین المللی جهان پرواز مستقیم به چین دارند تا در زمان و هزینه مسافرین صرفه جویی شود. این بخش به بررسی فرودگاههای شهرهای مشهور چینمانند شانگهای پکن و گوانجو می پردازد. . آژانس های هواپیمایی زیادی مانند  china southern, china eastern ,air china,united airlinesمستقیما از چین به آمریکای شمالی پرواز دارند. در ایالات متحده این پروازها از لوس آنجلس، نیویورک،سان فرانسیسکو، شیکاگو و واشنگتن صورت می گیرد. لیست شهرهایی که پرواز مستقیم به چین دارند، در حال افزایش است. در صورتی که از کانادا عازم چین هستید می توانید از ونکوور بدون توقف به پکن پرواز کرده و یا اینکه از شانگهای مستقیما به تورنتو بروید.

در اروپا می توانید از شهرهای بزرگ آمستردام، فرانکفورت، کپنهاگ، لندن، میلان، پاریس و زوریخ به این کشور سفر کنید. آژانس های هواپیمایی نظیر swiss air , easrern china , air france , Alitalia , virgin , british airways , lufthanasa , Scandinavian airlines  sas , air china , KLM ROYAL DUTCH AIRLINES مستقیما به چین پرواز دارند

 

پکن، دروازه ای رو به رشد به شرق

پکن برای المپیک ۲۰۰۸ زیرساخت های کشور خود را توسعه داد و دولت بر پروازهای بین المللی شهر های بزرگ  چین افزود. این امر موجب شد تا آژانس های هواپیمایی داخلی و خارجی به شهرهای مشهور و پرج نظير Qingdao Tianjin و Hangzhou

خدمات بیشتری ارائه دهند. برای پرواز مستقیم به شهر مورد نیا خود در  چین با آژانس مسافرتی خود مشورت کنید. در صورتی که پرواز مستقیم به این شهر مستقیم به شهر مورد نیاز خود در به این شهر وجود ندارد می توانید به پکن یا یکی از شهرهای بزرگچین سفر کرده  و از آنجا با پروازی داخلی به شهر مورد نظر خود سفر کنید

 

پکن

پکن که در بخش شمالی چین واقع است یک از شهر های پر تردد و از پایگاه های ورود مسافر به حساب می آید. فرودگاه بین المللی پکن در ۲۵ / ۳۵ کیلومتری (۱۵ مایلی) مرکز این شهر قرار دارد این فرودگاه از دو ترمینال تشکیل شده که بیش از ۶۶شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی در آن فعالیت دارند.

از فرودگاه می توانید با پرداخت ۱۶RMB سوار اتوبوس شده (۶۰ دقیقه، چهار مسیر) و به شهر با تاکسی حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می برد. کرایه تاکسی بسته به مقصد و حجم ترافیک از 60تا120 RMB است.

 

شانگهای

شانگهای شهری با جمعیت ۱۸ میلیون نفر یکی از دروازه های ورودی مشهور چین، بالاخص برای تاجرين بحساب می آید. فرودگاه بین المللی Pudong این شهر نیز دارای دو ترمینال می باشد.از فرودگاه Pudong می توانید به وسیله اتوبوس (در ۵ مسیر)، تاکسی و یا ترن Maglev 19 مایل را طی کرده و به شانگهای برسید. بسته به طول مسیر و ترافیک موجود مدت زمانی که تاکسی شما را به مقصدتان می رساند حدود ۲۵ دقیقه تا یک ساعتبوده که ۱۰۰ تا ۱۵۰ RMB هزینه در برخواهد داشت

استفاده از ترن Maglev نیز جالب است. این ترن بر ریل های مغناطیسی حرکت کرده و با سرعت ۴۳۰ کیلومتر در ساعت (۲۶۷ مایل در ساعت) تنها در مدت هشت دقیقه شما را به شهر خواهد رساند. لازم به توجه است که توقف این ترن مایلها خارج از

شهر بوده و برای وارد شدن به شهر مستلزم استفاده از مترو و یا تاکسی هستید. تاکسی های این مسیر از مسافرین بیشتر از نرخ تاکسی متر کرایه دریافت می کنند. این کار بیشتر توسط سواری های غیر تاکسی انجام میشود و به ندرت این وضع در داخل شهرشانگهای دیده میشود.

 

گوانجو

شهر گوانجو با جمعیت ده میلیون نفر در جنوب چین واقع شده است. این شهر یک مرکز تجاری شلوغ  تاجرینی است که وارد چین می شوند فرودگاه بین المللی Baiyun این شهر در اواخر سال ۲۰۰۴ افتتاح شده است. فاز دوم ساخت این فرودگاه در ۲۰۰۹به اتمام میرسد شما میتوانید به وسیله تاکسی ۲۸ کیلومتر (4/17 مایل) را تا شهر طی کرده و به گوانجو برسید.

گوانجو نمایشگاه بزرگ بین المللی دارد که هر ساله در ماه اکتبر و آوریل برگزار می شود. از آنجا که هتل ها و نمایشگاه ها به سرعت رزرو می شوند، بهتر است با برنامه ریزی مشخص در این زمینه اقدام کنید.

 

سفر به هنگ کنگ

بسیاری از افراد مایلند تا ابتدا به هنگ کنگ سفر کرده و سپس از آنجا با سایر وسایل حمل نقل به چین سفر کنند. فرودگاه بین المللی هنگ کنگ که واقع در یک جزیره است از جذاب ترین بهترین فرودگاه های دنیا به حساب می آید. در فرودگاه می توان دسترسیرایگان به اینترنت داشته و مراکز خرید و رستوران های آن استفاده کنید. مراحل پرواز در این فرودگاه همانند سایر فرودگاههای بین المللی شامل قرنطینه، گمرک و بخش بار است (به قسمت بعدی جستجو در فرودگاه پس از ورود مراجعه کنید).از هنگ کنگ انتخاب های زیادی جهت رسیدن به شهرهای مشهور چین پیش روی شما قرار دارد (البته لازم به ذکر است که سفر مستقیم به چین ارزان تر است). می توانید از ترن پرسرعت فرودگاه به قیمت ۱۰۰ دلار هنگ کنگ (معادل ۱۲ دلار امریکا)(قیمت بسته به مقصد شما متفاوت است) استفاده کرده و یا اینکه از یکی از شش مسیر اتوبوس و یا تاکسی جهت رسیدن به شهر استفاده کنید. در هنگام تاکسی گرفتن تاکسیهای قرمز را انتخاب کنید که معمولا به مقصدهای شهری می روند

یکی دیگر از انتخاب های شما می تواند استفاده از سیستم حمل و نقل سریع فرودگاه هنگ کنگ به مقصد شهر شنزن (Shenzhen )باشد. این گزینه برای افرادی که کسب و کاری در جنوب چین دارند، بسیار مناسب است.

در صورت تمایل به استفاده از ترن می توانید از طریق خط آهن Kowloon Canton Railway (KCR) از هنگ کنگ به Lo Wu در جنوب چین سفر کنید. از Lo Wu باید از مرز گذشته و وارد شهر شنزن شوید. این شیوه راحت، ارزان و سریع است.

شما همچنین می توانید با استفاده از قطار به سایر شهرهای جنوبی چین سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سیستم مسیرهای Canton Railway و تهیه بلیت می توانید به سایت WWW.kcrc.com مراجعه کنید. رزرو بلیت در KCRC Corporation آسان بوده و از طریق تماس تلفنی    7888 2947 852+ نیز امکان پذیر است.

 

یافتن هتل مناسب

می توانید در یکی از هتلهای با کیفیت چین اقامت کنید هتل های مجلل زنجیرهای پنج ستاره ( که میتوان آنها را در کشور خود  رزرو کرده )و هتل های سه ستاره در این کشور وجود دارند. سعی کنید هتلی را انتخاب کنید که نزدیک به محل ملاقات کاری تانباشد.

هتل های زنجیرهای بین المللی زیادی در شهرهای بزرگ چین وجود دارد. البته هتل های زنجیره ای آسیایی زیادی نیز در این کشور فعالیت دارند یکی از هتل های مجلل خارجی مشهور در این کشور Shangri-la میباشد. شما همچنین می توانید از هتل هایچینی در این کشور استفاده کنید در کل هتل های چینی از نظر تعداد ستاره قابل مقایسه با هتل های خارجی همتای خود نیست اما آژانس مسافرتی شما می تواند هتل مناسب شما را پیدا کند.

 

مراکز تجاری در بیشتر هتل های شهرهای بزرگ چین وجود دارند. اما متأسفانه هتل های با مالکیت چینی است، فاقد چنین مراکزی هستند. در صورت لزوم امکان استفاده از فکس، اینترنت با پهنای باند بالا، پست های پیشتاز و اتاق کنفرانس را با هتل خودچک کنید. تماس های تلفنی راه دور نیز در این هتل ها مقدور می باشد.

 

برای گرفتن اتاق در هتل های چینی نیاز به ارائه پاسپورت به عنوان یک کارت شناساییدارید. برای حفظ اشیای باارزش و پاسپورت خود می توانید از جعبه امانات هتل و یا دریا صورت خوش شانس بودن از گاوصندوق کوچکی که در اتاق هتل قرار دارد، استفادهکنید. در زمان تسویه حساب فيش خدمات و قبض مرتبط به امور نوسازی شهری که در آن اقامت داشته اید نیز به عنوان عوارض روی فیش تسویه اتاق منظور می شود.

 

جستجو در فرودگاه پس از ورود

فرودگاه های چینی معمولا بسیار شلوغ هستند. علیرغم وجود علائم و نشانه ها به دو زبان انگلیسی و چینی، یافتن مسیر ممکن است برای برخی از مسافرین خارجی گیج کننده باشد. بعضی از فرودگاههای جدید چین بسیار بزرگ است بنابراین در حین مسافرتسعی کنید زمان کافی برای یافتن خروجی و درب سوار شدن به هواپیما را داشته باشید. سوار و خارج شدن از هواپیما در حین می تواند برای شما یک تجربه باشد. از دیدن افرادی که همدیگر را در صف ها هل می دهند، تعجب نکنید، بهترین توصیه در اینزمینه به شما این است که در این جریان هم مسیر شوید. توجه داشته باشید که خدمه پرواز شما را بر اساس شماره صندلی جهت ورود به هواپیما(مانند ایالات متحده) صدا نمی کنند. بلکه تمامی افراد با همدیگر وارد هواپیما می شوند. در این بخش به شماتوضیح خواهیم داد که چگونه پس ازخروج از هواپیما مراقب خود باشید.

 

بهداشت و قرنطینه

به محض رسیدن در چین باید اظهارنامه سلامت و بهداشت را پر کنید. این فرم در حین پرواز به شما داده شده و پس از کامل شدن به وسیله خدمه پرواز جمع آوری می شود.

طبق قانون، چین از حق کنترل و بازجویی سلامت و بهداشت مسافرین در حال ورود یا خروج به کشور خود برخوردار است. از ورود خارجی هایی که بیماری های روانی و عفونی دارند، ممانعت بعمل می اید. چین نیز مانند کشورهای دیگر اجازه وارد کردنبرخی از کالاها نظیر میوه را به دلیل وجود خطرات بهداشتی به شما نمی دهد. در صورت داشتن هرگونه سوال با کنسول و یا سفارت چین در کشور خود تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت

برای گذشتن از اداره مهاجرت باید فرم های لازم شامل کارت ورود بازدید کنندگان خارج که شامل اطلاعات لازم جهت ورود است، به طور کامل پر کنید. کارت های ورود به کشور را در پرواز دریافت می کنید. به هنگام ورود به چین، مقامات فرودگاه کارتورود و سایر پرونده ها را چک کرد سپس مهرهای لازم را در گذرنامه شما می زنند. با افزایش اقدامات امنیتی در سراسر جهان مقامات چینی نیز ممکن است با برخی از بازدیدکنندگان خارجی در حین ورود به کشور مصاحبه ای انجام دهند.

 

بخش دریافت بار

پس از قرنطینه، بهداشت و بخش مهاجرت به قسمت بار بروید. در صورت بدبیاری و گم کردن بار خود می توانید با نشان دادن بلیت و رسید بار به نماینده کنترل بار، محموله خود را دریافت دارید می توانید آدرس محل اقامت (هتلی که در آن سکنی دارید) را بهمسئول مربوطه داده تا بار شما را در صورت پیدا شدن به محل اقامتتان بفرستند. .

 

گمرک

پیش از ورود باید فرم مخصوص به گمرک را پر کنید. اگر موردی برای ذکر کردن می توانید از خط سبز و به دنبال آن از گمرک عبور کنید. در صورت به همراه داشتن موردی آن را در فرم مخصوص گمرک پر کرده و از کانال قرمز عبور نموده تا مسئولینگمرک رسیدگی کنند. در صورت به همراه داشتن هرگونه کالا و یا موردی که شامل قوانین واردات کالا به این کشور باشد، باید عوارض پرداخت کنید. در زیر به برخی از مواردی که بدون پرداخت مالیات می توانید وارد کشور کنید اشاره شده است:

 

  • تنباکو: ۴۰۰ سیگار (cigarrettes). ۱۰۰ نخ سیگار بزرگ
  • وسایل الکترونیک:لپ تاپ، دوربین عکاسی دوربین فیلمبرداری، دستگاه ضبط صدا

جهت استفاده شخصی

  • پول: ارز (پول خارجی تا سقف 5000دلار امریکا
  • فلزات گرانبها: طلا و نقره تا ۵۰ گرم

ورود هرگونه تصویر، فیلم و یا نوار ویدئویی که از محتوای غیراخلاقی برخوردار باشد ممنوع است. پس احتیاط کنید محتوای کالایی که با خود به این کشور وارد می کنید خلاف عرف و قوانین اخلاقی چین نباشد. به هنگام ترک این کشور می توانید مبلغ نقدی6000 RMB به همراه داشته باشید.

به طورمسلم تنها می توانید پول چین را در این کشور خرج کنید زیرا در هیچ جای دیگر به جز هنگ کنگ قادر به تبدیل این پول نخواهید بود. چین همچنین از محدودیت های قانونی در زمینه صادرات عتيقه ” برخوردار است. پیش از خروج هر گونه اشیایعتیقه از چین اطمینان حاصل کنید که مغایر قوانین این کشور نباشد. مسئولین گمرک برچسبی قرمز رنگ به اشیای عتیقه مجاز می چسبانند.

 

رفتن از فرودگاه به هتل

پس از گرفتن بار خود می توانید به هتل بروید. بعضی از هتل های درجه یک و با کیفیت بالا امکان استفاده از ماشین را برای شما فراهم می آورند. سعی کنید این گونه هماهنگی ها را از پیش انجام دهید. اکثر تاجرین خارجی برای رفتن به مقصد خود درفرودگاه از تاکسی استفاده می کنند.

در فرودگاه ممکن است اتومبیل های شخصی مشاهده کنید که به شما پیشنهاد رساندن تان را به مقصد بدهند. به شما توصیه میشود این گونه ماشینها را نادیده گرفته و از تاکسی های دارای تاکسی متر که امن تر و ارزان تر هستند، استفاده کنید.

برای خواندن مطالب بیشتر به لینک گشت و گذار در چین وارد شوید.

همچنین ببینید

روش تجارت با چینی ها

تجارت با چینی ها

روش های تجارت با چینی ها در تمام کارهای تجاری، آداب و رسوم نکته مهمی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *