فرصت های تجاری چین

فرصت های تجاری چین

فرصت های تجاری چین

 

از جمله قسمت های رو به رشد و از فرصت های تجاری چین محصولات مصرفی و خدمات مالی است. اما این بدین معنا نیست که بنگاه های املاک، حمل و نقل، خرده فروشی، کنترل آلودگی و غیره فاقد رشد هستند در اقتصاد رو به رشد سریع چین شما شاهد رشد طولانی مدت صنایع خواهید بود. در اینجا ما فهرستی کوتاه از نواحیی که کارشناسان آنها را به عنوان فرصت هایی با رشد طولانی مدت انتخاب کرده اند ارائه می دهیم.

برای مطالعه چگونگی تجارت با چین روی لینک ضربه بزنید.

خدمات

شما می توانید با ارائه خدمات به مردم چین و یا شرکت چینی و یا سایر شرکت های خارجی درآمد خوبی کسب کنید. از نقطه نظر چینی ها، در کشور چین نواحی ای وجود دارد که میتوان روی رشد طولانی مدت آنها حساب کرد:

  • سفر و گردشگری
  • خدمات مالی
  • آموزش

در اینجا به برخی از نواحی رشد مورد نظر خارجی ها نیز اشاره شده است

  • مسائل قانونی
  • مشاوره
  • حمایت و پشتیبانی از تولید

در صورت تمایل به تمرکز بر تجارت مصرفی خارجی می توانید با توجه به موقعیت کسب و کار خود جایگاه ویژه خود را در بازار پیدا کنید.از مهمترین فرصتهای تجاری چین میتوان به این مورد اشاره کرد.

فرصت های تجاری چین

 

بهداشت و درمان

بازار بهداشت و درمان چین به علت افزایش جمعیت، افزایش دارایی، توسعه و دسترس پذیری بیمه و گسترش تمایل افراد به مسائل درمانی باید سریعا توسعه و گسترش یابد. به علاوه افزایش تعداد افراد سیگاری در چین خود می تواند دلیلی بر افزایش تقاضا برای بهداشت و درمان باشد.

ورود به بازار چین

 

 

برای یافتن فرصت های مناسب در این زمینه باید به هیأت بهداشت و درمان این کشور مراجعه کرده و نگاهی به گشایش کلینیک های درمانی انداخته و به بررسی فروش دارو و تامین تجهیزات پزشکی بپردازید. برخی از کارشناسان تخمین زده اند که اندازه بازار داروی چین به اندازه بازار داروی سال2021 ایالات متحده (این بازار در ایالات متحده سریعا رو به رشد است) خواهد بود!

شما مسلما فرصت هایی را در بیمارستانها و مراکز درمانی چین پیدا خواهید کرد (با تعداد یاد مسن در چین، ارائه تسهیلات و خدمات درمانی آن هم در طولانی مدت می تواند برای سرمایه گذاران بسیار جالب توجه باشد). کیفیت خدمات بهداشتی بیمارستان های چین بسته به موقعیتی که در شهر یا روستا دارند با یکدیگر متفاوت است. اخیرا سیاست های بیمارستان های چین بر پایه سوداوری استوارهستند.

البته قابل ذکر است که بسیاری از این بیمارستان ها فاقد متدهای مدیریتی مدرن در عرضه خدمات بهداشتی-درمانی و ایجاد سودآوری هنگفت می باشند. بنابراین، سرمایه گذارانی که از مهارت های مدیریتی برخوردار هستند در یافتن سهم وسیعی در این بازار رو به رشد موفق تر خواهند بود.

در صورتی که به فکر آوردن تجهیزات عالی پزشکی یا پزشکان حاذق خارجی درچین هستید، پیش از هر چیز بازار مقصد خود را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و از اینکه آیا می توانید چنین خدمات پیشرفتهای ارائه دهید، اطمینان حاصل کنید.

فرصت های تجاری چیk

انرژی و محیط زیست

با توسعه و صنعتی شدن کشور چین، مصرف انرژی و حجم آلودگی نیز در این کشور افزایش یافته است. کسب و کار شما ممکن است در برخی از موارد (که در زیر به آن اشاره می کنیم ) به چین کمک کند.

 

نیاز به انرژی تمیز

رشد اقتصادی چین منجر به افزایش استفاده از منابع انرژی شده است و این موضوع به یکی ازمهمترین فرصتهای تجاری چین محسوب میشود. به علاوه، یکی از دلایل افزایش قیمت نفت بالای ۱۰۰ دلار در هر بشکه، تقاضای رو به رشد چین به مصرف این فرآورده می باشد. اقتصاد در کشور چین وابستگی زیادی به انرژی داشته و علت آن نیز وجود کارخانه ها، ماشین الات و کلانشهرهاست.

به علاوه ارتقای سطح زندگی عموم مردم در چین نیز به افزایش تقاضای مصرف انرژی افزوده است. در چین، صدها میلیون نفر از اتومبیل و لوازم الکترونیکی استفاده کرده که خود به نوعی به مصرف انرژی وابسته است. در صورتی که شرکت شما بتواند بر بازده انرژی این کشور کمک کند، مطمئن باشید که در آینده بازار بزرگی در انتظار شما خواهد بود.

چین بخش عظیمی از الکتریسیته خود را از زغال سنگ (منبعی که به وفور در این کشور یافت میشود) تامین می کند. اما مشکل بزرگی که در این زمینه وجود دارد آلودگی هواست که بر اثرسوختن زغال سنگ حاصل میشود. به همین دلیل دولت چین در تلاش برای استفاده از نوعی انرژی است که با خطرات آلودگی محیطی کمتری همراه باشد.

فرصت های تجاری چین

چین می تواند فرصت های تجاری مناسبی را برای شرکت هایی که بتوانند منابع ” زغال سنگ تمیز، گاز طبیعی، منابع بادی، آبی، خورشیدی و غیره را ارائه دهند،عرضه کند دولت قوانینی را در این خصوص وضع کرده است که مزایایی را از جمله کاهش در ماليات برای سرمایه گذاران در این زمینه ارائه می دهد. به علاوه اگر اهداف شرکت شما در راستای سیاست گذاری های دولت چین و دستیابی به اهداف سیاسی آنها باشد، به طور حتم خواهید توانست در زمینه مزایایی بیشتر با این دولت وارد مذاکره شوید.

تجارت انرژی در چین در برخی از موارد با دشواری هایی روبرو است. یکی از دلایل این است که شبکه های اجرایی متعدد موجب بالا بودن هزینه انتقال انرژی می شوند. دولت چین نظارتی دقیق بر بخش انرژی دارد. یکی از راهکارها در این زمینه، ایجاد نیروگاه های انرژی در ناحیه مصرف کننده است. از دیگر راهکارها تأمین سازه ها و قطعات نیروگاه و یا ساخت واجرای نیروگاه های انرژی است.

سایت علی بابا مهم ترین منبع فروش کالاهای چینی

 

بازگشت به هوای سبز

چین با مشکل جدی آلودگی هوا در کشور خود روبه رو است. متاسفانه آلودگی شدید هوا، خاک و منابع آبی چین را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است. چین می تواند مکانی مناسب برای تجارت شرکت هایی باشد که بتواند در بازگشت هوای سبز این کشور کمک کنند. در صورتی که شرکت شما بتواند ایده های مناسبی در زمینه برطرف نمودن آلودگی در چین بدهد به طور حتم با استقبال گرم دولت روبه رو شده و از پتانسیل ها و فرصت های تجاری زیادی برخوردار خواهید شد.

فرصت های تجاری چین

 

تجارت محصولات کشاورزی

چین با ۲۲ درصد جمعیت کل جهان تنها ۷ درصد زمین های قابل کشت و زراعی دارد. به عبارت دیگر می توان گفت تجارت کشاورزی می تواند کسب و کاری مناسب در امر تغذیه مردم چین باشد. با ثروتمندتر شدن چینیها، تمایل آنها به خوردن غذاهای گران قیمت و افزایش حجم وعدههای غذایی بیشتر می شود. بسیاری از کارشناسان بر این مسئله توجه کرده اند که در چند دهه آینده فراوانی رشد مواد غذایی در چین منجر به بلند پروازی آنها در خوردن غذاهای گوناگون خواهد شد.

دیگر زمینهای کشاورزی در چین به سرعت جای خود را به صنایع و کارخانجات می دهند. آب قابل شرب چین نیز به علت استفاده بیش از حد و آلودگی رو به کاهش است تمامی این دلایل و دلایل دیگر نشان میدهد که کشورچین به تجارت محصولات کشاورزی و موارد خوراکی نیازمند خواهد شد.

در بررسی افزایش قیمت برخی از محصولات غذایی مانند دانه های سویا متوجه خواهید شد که علت آن وجود تقاضای فراوان از جانب کشور چین بوده است.

از نکات جالب توجه در زمینه تجارت محصولات کشاورزی با چین این است که شرکت شما تواند از هر نقطه جهان که دارای زمینهای زراعی است به کسب و کار با این کشور بپردازد. البته اما می توانید به تولید مواد غذایی در چین نیز بپردازید.

زیرا در آنجا اکثر کارخانه های مواد غذایی از فناوری ها و ماشین الات قدیمی در فرایند تولید خود استفاده می کنند. تعداد زیادی از خانواده های چینی و بالاخص آن دسته از افرادی که دارای فرزند هستند، تمایل فراوانی به استفاده از مواد غذایی اصلی دارند بنابراین برخی از تکنیکهای قدیمی، ممکن است نیاز به اصلاح نداشته باشند.

برای مطالعه بیشتر روی لینک آبی ضربه بزنید.

همچنین ببینید

راه اندازی شرکت در چین

راه اندازی شرکت در چین

9 نکته ای که باید قبل از راه اندازی شرکت در چین بدانید. راه اندازی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *